Časté dotazy

Je poptávka produktu závazná?

Poptávka produktu závazná není. Po tom, co náš produkt poptáte, kontaktuje Vás některý z našich konzultantů a domluví s Vámi další postup z hlediska případné prohlídky v showroomu u některého z našich dodavatelů, zaměření místnosti či vlastní doručení vybrané dřevěné podlahy přímo k Vám.

Vinylová podlaha a podlahové vytápění?

Podlahové vytápění nabírá v posledních letech na velké popularitě a zdá se, že se bude stále více prosazovat. Vinylové podlahy, které mají obecně menší tepelný odpor, než dřevěné podlahy a lze je tak pro podlahové vytápění velmi dobře využít.

Lze použít vinylovou podlahu do koupelny?

Pokud patříte mezi ty, kteří nemají v oblibě studenou dlažbu a raději dávají přednost teplu, pak vězte, že vinylová podlaha do koupelny bez problémů použít lze. Údržba není tak náročná jako v případě dřevěných podlah. 

Lze použít vinylovou podlahu do kuchyně?

I tuto variantu lze volit, zvlášť v případě, že obývací pokoj a kuchyň tvoří jeden celek. Pak je dobré vybrat podlahu pro celý prostor. O poškození nebo nadměrné opotřebení není nutné mít obavy. Na trhu je mnoho voskových olejů, jenž lze na podlahu použít a které posléze zajistí její vysokou odolnost a snadnou údržbu.

Co znamená plovoucí podlaha?

Jedná se o podlahu, která je položena tzv. plovoucím způsobem. To znamená, že leží na podkladové desce, ke které není nijak přichycena. Tímto způsobem jsou obvykle pokládány laminátové podlahy. Pak je montáž rychlejší a čistší. Nicméně materiál je však lepší vždy lepit. Budete pak mít pocit, že podlaha opravdu drží a bude tak zajištěna nižší hlučnost.

Vybrat světlou nebo tmavou vinylovou podlahu?

Nevíte-li si rady s výběrem a světlostí materiálu, napište nám, či zavolejte. Rádi Vám s výběrem poradíme, případně Vám doporučíme kvalitní interiérové designery nebo architekty.

Jaké jsou výhody vinylové podlahy?

Vinylové podlahy mají z povahy materiálu vyšší odolnost a životnost, než většina dřevěných dekorů. Její údržba je také snadná, postačí běžné vysávání a vytírání - není třeba se obávat poškození vodou. Oproti dřevěné podlaze stojí vinylová podlaha také méně peněz.

Jak dlouho trvá pokládka vinylové podlahy?

To jsou otázky, které jsme schopni zodpovědět na základě rozměrů, typu podlahy a případných nutných úprav podkladového materiálu. Poptejte nás a vše Vám rádi vysvětlíme.